NFL

NFL Yıldızı Deshaun Watson’a Taciz Skandalı

Lige geldiği andan itibaren oyunu ile adından sıkça bahsettiren, geçtiğimiz sezonda takımı Houston Texans’tan ayrılma isteği ile gündeme bomba gibi düşen Deshaun Watson’ın ismi; son günlerde çirkin iddialar arasında yer almakta.

1994 doğumlu, Clemson Üniversitesi çıkışlı Deshaun Watson, Texans takımında QB pozisyonunda forma giymekte. Takımını 2018 ve 2019’da Konferans Finallerine kadar çıkarmış, 2020 sezonunda ise ligin en çok pas yardına sahip oyuncusu olmuştu. Bununla beraber ligde bulunduğu dört sezon toplamında tüm zamanların en yüksek yüzdeli pas tamamlayan oyuncu olma başarısını gösterdi. Ne yazık ki son dönemlerde adının geçtiği cinsel taciz suçlamaları, kariyerini gölgelemiş durumda. 

16 Mart 2021 tarihinde bir masöz tarafından ortaya atılan iddiada Watson’ın kendisinden masaj esnasında çirkin şeyler talep ettiği ve bununla ilgili ısrarcı olduğunu söylendi. Kendisinin Watson tarafından konuşmaması için tehdit edildiğini belirten masöz, bahsi geçen seanstan sonra bir daha mesleğini icra edemediğini söyledi.

Watson cephesinden ise açıklama gecikmedi: “Hayatımda hiçbir kadına saygılı olmaktan başka bir şey yapmadım.” Masöz, bu iddiasına ek olarak bahsi geçen seanstan sonra birden fazla NFL oyuncusu tarafından arandığını ve kendisini Watson’ın önerdiğini söylediklerinin altını çizdi.

Deshaun Watson aleyhine olan cinsel saldırı iddialarının devamı da vardı. Peş peşe üç günde üç farklı masözden Watson ile ilgili birbirinden çirkin iddialar ortaya atıldı. Resmi rakamlar, ilk iddiadan bir sonraki gün toplamda 8 iddianın daha ortaya çıktığını gösteriyordu.

18 Mart 2021’de ünlü sporcu aleyhine üçüncü dava açıldı. Bu davada da davacı masöz, Watson’ın kendisini cinsel ilişkiye zorladığını söylüyordu. İddiaların ve davaların artması dolayısı ile NFL, yaptığı resmi açıklama ile kendilerinin de bireysel soruşturmaya başlayacaklarını belirttiler. Bu olayın hemen ertesinde Watson aleyhine davalara bakan Tony Buzbee’nin yaptığı açıklamaya göre toplamda 22 kadın daha tanıklık yapmak adına iletişime geçildi. Bunun üzerine Buzbee, Houston polisi ile irtibata geçerek olası bir durumda Watson’ın peşine düşülmesini istediği ortaya çıktı. 

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Ancak iddiaların ve skandalların ardı arkası kesilmiyordu. 5 Nisan’da toplamda 22 kadın ve 18 masöz resmi bir biçimde Watson tarafından cinsel saldırıya uğradıklarını açıkladılar. Bununla beraber Watson aleyhine dava açan iki kadın, 6 Nisan tarihinde basının önüne çıkarak kendilerini tanıttılar. 7 Nisan itibari ile de Nike, Watson ile olan sponsorluk sözleşmesini askıya aldığını duyurdu. Son olarak Beats de yıldız oyuncu ile anlaşmasını iptal ettiğini açıkladı.

NFL bu tip skandal durumlara yabancı bir yer değil. Big Ben, Michael Vick, Ray Lewis ve daha niceleri… Bu iddiaların ve davaların sonucu ne olursa olsun Deshaun Watson’ın genç kariyeri daha şimdiden çok büyük bir hasar almış durumda. Biz de bu durumu futbol severler olarak yakından takip ediyoruz. Umarız adalet yerini bulur.

Melih Yasir

         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu