NBA

NBA Tarihinin En Skorer Oyuncuları Listesi

Bugün 2020 NBA Normal Sezonu tamamlandı ve NBA tarihinin en skorer oyuncuları listesinin en güncel halini hazırlayıp yayınlamak istedik. 14 Ağustos 2020 itibarıyla NBA kariyerleri boyunca toplamda en çok sayı atan ilk 50 oyuncuyu tabloda diğer istatistikleri ile beraber inceleyeceğiz.

NBA tarihinin en skorer oyuncuları listesine girmesi muhtemel olan ve sayı ortalaması yüksek olan bazı oyuncuları ve şu an ligdeki bazı popüler oyuncuları da ayrı bir listede sıralayacağız.

Bir sonraki konuda da NBA’de Bir Maçta En Çok Sayı Atan Oyuncular başlığında skorer oyuncuların tek maçlık performanslarını listeleyeceğiz.

NBA Tarihinde Toplamda En Çok Sayı Atan Oyuncular

Tüm zamamların en skorer NBA oyuncu Kareem Abdul-Jabbar. Efsane oyuncu KAJ, 1560 maçta forma giydi ve bu maçlarda toplam 38.387 sayı atarak listenin en üst sırasında yerini aldı. Bu NBA rekorunun kırılması gerçekten çok zor.

2. sırada ise bir Utah Jazz efsanesi var. 1476 maçta 36.928 sayı atan postacı lakaplı Karl Malone, dakika başı attığı sayıda Abdul-Jabbar’dan daha yüksek bir ortalama tutturmasına rağmen onu geçemedi.

En çok sayı atan oyuncular listemizin 3. sırada ise LeBron James var. LeBron James, 2687 sayı daha atarsa 2. sıraya yükselecek. 35 yaşındaki Kral, 2020 NBA Sezonu’nu 25,3 sayı ortalaması ile oynadı. 2 sezon daha 19-20 sayı ortalaması tutturursa Karl Malone geçebilir. Los Angeles Lakers’ın yıldız oyuncusu LeBron James, listenin daha da üst sıralarına tırmanmayı amaçlıyor. 30.000 sayı barajına ulaşan 7 oyuncu var ve LeBron James bu oyuncular içinde bu kulübe giren en genç oyuncu olmuştu.

Listemizde aktif NBA oyuncularını MAVİ renk ile gösterdik.

NBA’deki En Skorer Oyuncular Listesi

14 Ağustos 2020 itibarıyla güncel en skorerler 50 oyuncu listesi.

NBA Tarihinin En Skorer Oyuncuları Listesi
NBA Tarihinin En Skorer Oyuncuları – 14 Ağustos 2020

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Carmelo Anthony, Vince Carter, Kevin Durant, James Harden ve Russell Westbrook NBA tarihinin en skorer oyuncuları listesinde ilk 50’ye girmeyi başaran aktif oyuncular konumunda.27 sayı ortalaması ile oynayan Kevin Durant ve 25.2 sayı ortalaması ile oynayan James Harden, dikkat çeken aktif oyuncular arasında.

         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu