Futbol

2022 Dünya Kupası’na Ön Bakış

Artık geri sayımda sona geldik. Tüm ilginç ve tartışılan yönleriyle yeni bir Dünya Kupası serüveni başlamak üzere. Üst üste gelen sakatlıklar takımların listelerinde değişime sebep olsa da çok heyecanlı bir turnuvanın bizi beklediğini düşünüyorum. Bu yazımda bol bol sevinç ve hayal kırıklığını birlikte göreceğimiz bu turnuvanın favori olan takımlarını, sürpriz yapabilecekleri ve dikkat edilmesi gereken oyuncuları kendi düşüncelerimce dile getireceğim.

Favoriler:

Öncelikle çok fazla formda oyuncuya sahip olan Brezilya ile başlayalım. Brezilya’da, kadro seçimleriyle tartışmalara sebep olsa da teknik direktör Tite’ye inanılmaz bir güven var. Neymar önderliğinde bakalım Brezilya, 2002’den beri kazanamadıkları bu kupayı kazanabilecek mi? Bence bir diğer favori de Arjantin. 35 maçlık yenilmezlik serisiyle turnuvaya gelen Arjantin’de inanılmaz bir birlik beraberlik havası söz konusu gibi duruyor. Özellikle Messi’ye bir Dünya Kupası hediye etmek isteyen takım arkadaşlarından ekstra bir performans bekliyorum.

Sürpriz Yapabilecekler

Kimse bir şampiyonluk beklemiyordur ancak gerek oyun kalitesi olsun gerek gruptan çıkmak olsun, Gana’nın sürpriz yapabileceğini düşünüyorum. Son hazırlık maçında İsviçre’ye isabetli şut çektirtmediler. Iñaki Williams, Thomas Partey, Tariq Lamptey, Kamaldeen Sulemana  gibi yeteneklere sahip Gana; Portekiz, Uruguay ve Güney Kore’nin olduğu gruptan çıkmaya çalışacak. Bir diğer sürpriz yapmasını beklediğim takım ise kalitesi ile değil ancak hazırlık sürecinden dolayı Suudi Arabistan. Takımın bireysel yetenek seviyesi çok yüksek olmasa da turnuvaya kamp görüp gelen tek takımlar. Arabistan Ligi’nin erken bitmesiyle milli takımı da erken toplayan Suudiler, takımı 6 hazırlık maçlı bir kampa soktu ve yüksek ihtimalle fiziksel açıdan turnuvanın en hazır takımı ancak bakalım bu avantajları kalite farkının üstünü örtebilecek mi?

Dikkat edilmesi gereken yetenekler

Böyle büyük turnuvalar çoğu zaman genç oyuncular için de tavanı olmayan bir vitrin olmuştur. Süre almaları hainde dikkatinizi çekeceğini düşündüğüm oyuncular ise şu şekilde:

Cody Gakpo (Hollanda)

Xavi Simmons (Hollanda)

Abde (Fas)

Takefusa Kubo (Japonya)

Abdul Fatawu Issahaku (Gana)

Jesper Lindström (Danimarka)

António Silva (Portekiz)

Okuyup vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Umarım finalinin Arjantin-Portekiz olacağı keyifli bir Dünya Kupası izleriz. Sonraki yazılarda görüşmek üzere.

Ahmet Sarıkaya

         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu