NFL

Cincinnati Bengals’in 31 Yıllık Playoff Hasreti Sona Erdi

NFL’de Playoff heyecanı dün gece oynanan maçlarla başladı. Bir tarafta AFC North grubunu lider bitirerek sezonun en büyük sürprizlerinden birine imza atan Bengals, diğer tarafta da sezon boyu aksiliklerin takımı olmasına rağmen iyi bir performans gösteren Raiders.

Maçın ilk çeyreğinde bir tarafta, Burrow ve Chase ikilisinin müthiş dinamizmiyle oynadığı oyunlar ve karşı tarafta ise yaptıkları hatalarla adeta bir lise takımı görünümü veren Raiders. Gerçi sezon geneline bakacak olursak Raiders bu görüntüyü bize sahada çok verdi ama sezon boyunca bu takımın birleştiricisi olan deneyimli Quarterback Derek Carr, yaptığı fumble sonrası bunu bir nebze de olsa telafi edip takımının tekrardan dirilmesini sağladı. Maçın ikinci çeyreğinin son dakikalarında ise hakemler sansasyonel bir karara imza attı. Joe Burrow’ın, Taylor Boyd’a attığı Touchdown pası sırasında düdük çaldılar ve sonrasında kararlarını değiştirip durumu Touchdown olarak nitelediler. NFL kural kitapçığında yazan kuralara göre; top oyun içindeyken bir hakem yanlışıkla düdüğünü kullanırsa pas ölü top olarak sayılır ve hak tekrarı uygulanır. Maç sonu yapılan açıklamada, düdüğün topun Taylor Boyd’a temas ettiği sırada çalındığı belirtildi. Bu karardan sonra sonra, ilk yarının son saniyelerinde Touchdown isabetini bulan Raiders cephesi, soyunma odasına 13-20 lik Bengals üstünlüğüyle girdi.

Maçın ikinci yarısı karşılıklı field goal isabetleriyle geçerken son 2 dakikaya Ohio ekibi 26-19 luk bir üstünlükle girmeyi başardı. Derek Carr’ın çabalarıyla Raiders her ne kadar topu son yardlara taşımayı başardıysa da son hak oyununda Carr’ın elinden çıkan top, Bengals savunmasına takıldı ve interception oldu. Böylelikle 1991 yılında Bengals’ın Playoff mağlubiyet serisini başlatan Raiders maçı olurken bu hasreti sonlandıran da bir Raiders maçı oldu. Maç aslında bir ilginç istatistiğe daha sahip; NFL Playoffları tarihinde ilk kez iki takım da 4+ Field Goal bulma başarısında bulundu.

MAÇIN KİLİT İSİMLERİ

JOE BURROW

İlk Playoff maçına çıkan genç quarterback, Bengals cephesine galibiyeti getiren önemli isimlerden biri oldu. Toplamda 244 olmak üzere 24/34 lük bir istatistikle oynadı ve bunu 2 TD pası ile taçlandırdı.

JA’MARR CHASE

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Her ne kadar skor katkısı veremese de 7.7 yardlık rushing ortalaması ve receiving istatistiğinde kağıdın en üstünde yer alması kendisini bu listeye sokmayı başardı.

EVAN MCPHERSON

İzlediğimiz kadarıyla maç kickerların gecesi oldu ve 4 başarılı FG denemesi ile 22 yaşındaki genç kicker McPherson maçın kahramanlarından birisi oldu.

DEREK CARR

Her ne kadar geceyi galibiyetle bitiremese de, başarılı Quarterback sezon boyunca olduğu gibi bu maçta da takımını bir bütün halinde tutmayı başardı ve son saniyeye kadar mücadele etti. 310 yardlık 29/54 istatistiği ve 1 TD pası ile geceyi sonlandırdı. Diğer tarafta ise O-line’ın kurbanı olup yaptığı fumble, maç için bir anahtar nokta oldu.

DANİEL CARLSON

Bengals tarafında olduğu gibi Raiders tarafında da bir kickerın gecesi oldu. 4 başarılı FG denemesiyle Carlson takımını maçta tutan önemli etmenlerden birisi oldu.

Yazar / Jir Engin

         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu