NFL

“İntikam Ateşi” Eagles x Buccaneers

Dışarıdan bakıldığında en seyir zevki düşük olması beklenen Wild Card mücadelesi. Bir tarafta son şampiyon Tampa Bay Buccaneers, diğer tarafta ligin en zayıf konferansından 9-8’lik kalbur üstü performansı ile çıkan Philedelphia Eagles. 

Bu maçın hikayesi ise aslında biraz daha eskiye dayanıyor. Eagles’ın direkt olarak Buccaneers ile bir husumeti olmasa da Tampa ekibinin saha içi generali olan atom Brady’nin son kaybettiği final olma özelliği taşıyor. Amerikan sporlarında meşhur bir söz vardır: ”Brady asla iki kez yenilmez”.

İşin hikaye kısmı bir kenara olaya rasyonel bakmak gerekirse, iki takımın arasında bariz bir siklet farkı var. Yaşadığı şampiyonluğun ardından birkaç yıl içerisinde serbest düşüşe geçen Eagles, bu sezon tekrardan hayata döndü. Takımı üstüne kurguladıkları genç QB Jalen Hurts kendisinden beklenen çıkışı kısmen gösterdi. Savunmada da beklenen gelişmeler olunca Eagles play-off sahnesine döndü. 

Buccaneers cephesinde ise sezona Brady ve sakatlıklar damga vurdu. İyi haberden başlamak gerekirse, 44’lük QB adeta “prime” dönemine göz kırptı. Sezonun güçlü MVP adaylarından olan oyuncu, bir çok oyun kurucu istatistiğinde ligin başını çekti. 

Kötü haber ise sakatlıklar ve kaostu. Sezon başında hücumun önemli parçalarından olan ve yıla formada başlayan Chris Goodwin’i sakatlığa kurban Beren Bucs’ta, hücuma bir darbe de problem çocuk Antonio Brown’dan gelecekti. Sezonun son düzlüğündeki Jets maçı içerisinde Koç Bruce Arians ile tartışan ve sahayı seyircilerin gözü önünde terk eden oyuncu kadrodan kesik yedi. Üstüne üstlük Bruce Arians ve sağlık ekini hakkında da çarpıcı iddialarda bulunan oyuncu takım içinde ciddi bir karışıklığa sebep oldu. 

Maç öncesinde iki takımın durumlarını göz önünde bulundurunca Buccaneers cephesi kadro kalitesi ile daha ağır basıyor ve mutlak favori gibi gözüküyor.

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.
         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu