Genel Basketbol

NBA’de 26 Ağustos Gecesinin Özeti

NBA’de 26 Ağustos’u, 27 Ağustos’a bağlayan gece bir hayli olaylı oldu. ABD’nin Wisconsin eyaletinde Jacob Blake adlı silahsız bir Afroamerikalının vurulması olayına tepki olarak başlayan oyuncu açıklamaları, takvimdeki 3 playoff karşılaşmasının ertelenmesi ile sonuçlandı. Gecenin özetini sizler için derledik.

Fitili Ateşleyen Oyuncu Açıklamaları

George Hill: “Hiçbir şey yapamayız. Her şeyden önce, dürüst olmak gerekirse, bu lanet olası yere baştan gelmemeliydik. Buraya gelmek, sorunların ne olduğuna dair tüm odak noktalarını değiştirdi. Ama buradayız. Buradan hiçbir şey yapamayız. Ama her burada olan biten sona erdiğinde, bazı şeylerin kesinlikle yapılması gerekiyor.”

LeBron James: “Hepiniz neden polis hakkında bunları söylüyorduk merak ediyordunuz. Şimdi biri bana bu yaşananları anlatsın. Bu nedir! Tam olarak bir diğer siyahi hedef alındı. Adalet istiyoruz!”

Kyle Kuzma: “Polisler, siyahileri öldürmekte özgürler. Bir katil, ellerini sallaya sallaya oradan ayrılabiliyor. Bu tür durumların değişeceğine dair nasıl umudumuz kalsın ki… Her gün bunları yaşıyoruz.”

Donovan Mitchell: “Maçları ve playoffları boşverin. Bu durum hasta edici ve gerçek bir problem. Adalet istiyoruz. Söyleyecek kelimem kalmadı. Kendimizi güvende hissetmiyoruz.”

Doğu Konferansı Yarı Finali’nde karşılaşacak Olan Boston Celtics ve Toronto Raptors’ın Sahaya Çıkmayacakları İddiaları

TSİ 28 Ağustos, saat 01.30’da başlayacak olan Celtics-Raptors serisinin oyuncularının da olaylara tepki göstermek amacıyla maça çıkmamak üzerinde anlaştığı söylendi.

Raptors koçu Nick Nurse şu sözlerle oyuncuların arkasında durdu:

“Oyuncular yaşananlar sonrası yeterli aksiyonların alınmadığını düşünüyor. Bu yüzden maça çıkmamayı düşünüyorlar.”

Milwaukee Bucks ve Orlando Magic Sahaya Çıkmadı!

Dün gece oynanacak Milwaukee Bucks-Orlando Magic karşılaşmasının başlamasına az bir zaman kala Bucks oyuncularının sahaya çıkmayacağı söylentileri dolaşmaya başladı. Bu esnada sahada ısınan Orlando Magic de rakiplerinin sahaya çıkmayacağını açıklamasından sonra sahayı terk etti. Orlando oyuncularının bu hareketi ile Bucks’ın hükmen mağlup sayılmasını engelledi ve maç ileri bir tarihe ertelendi.

Houston Rockets-Oklahoma City Thunder ve Los Angeles Lakers-Portland Trail Blazers Maçları da İptal!

Milwaukee Bucks ve Orlando Magic’in aldığı boykot kararından sonra gecenin diğer iki maçında karşılaşacak ekipler de aynı yoldan gittiler. Hatta sonrasında bir TV kanalının ‘maçlar ertelendi’ haberine LeBron James, “Maçlar ertelenmedi, boykot edildi*” şeklinde tepki gösterdi.

Oyuncular TSİ 03.00’te Toplantı Yapma Kararı Aldı

Maçların ertelenmesinin ardından oyuncular, bundan sonraki süreçte sezona nasıl devam edeceklerini tartışmak için TSİ 03.00’da toplantı yapma kararı aldılar.

Protestolara WNBA, MLS ve MLB Ekipleri de Katıldı!

NBA’de hareketli geçen gecenin ardından ülkedeki diğer profesyonel ligler de yaşananlara sessiz kalmadı. WNBA’de tüm takımların oyuncuları sahaya çıkıp protestolarını yaptıktan sonra sahaya çıkmadılar. MLS(Ulusal Beyzbol Ligi) ve MLB(Ulusal Futbol Ligi) ekipleri de protesto ve boykotlara katıldı.

Clippers ve Lakers’tan ‘Sezon Devam Etmesin’ Kararı ve Toplantıyı Terk Ediş

03.00’da yapılan oyuncular toplantısında Los Angeles ekipleri Lakers ve Clippers, kalan sezonu oynamak istemediklerini söyledi. Geri kalan tüm takımlar sezonun tamamlanması yönünde oy kullandı. Oylamanın ardından LeBron James önderliğinde Lakers ve Clippers ekipleri toplantıyı terk etti.

Bir Toplantı Daha!

Gece yapılan oyuncular toplantısından kesin bir karar çıkmadı. Oyuncular bugün TSİ 18.00’da toplanacak ve yeni bir toplantı daha yapılacak.

         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu