F1

Formula 1 Türkiye’de!

Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1, ülkemize geri döndü!

Geçen seneki yarışın tüm motor sporları dünyasında yankı yaratması ve yılın en iyi yarışı seçilmesinin ardından, Intercity Istanbul Park, Formula 1’i ülkemize getirmek için tekrar devreye girdi.
Çabaları sonuç veren Vural AK ve ekibi sayesinde, 11-13 Haziran’da ülkemizde bu heyecanı tekrar yaşacayacağız.

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1’i geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırmıştık. Formula 1 yönetimi ve tüm yarışseverler organizasyondan çok memnun kaldılar. Turkish Grand Prix 2020, yılın en iyi Formula 1 yarışı seçilmişti. 2021 yılı için Formula 1 yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz temaslarımız sonuç verdi ve bu önemli organizasyonu tekrar Türkiye’ye getirdik. Intercity İstanbul Park’taki bu büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

“2021 YARIŞIMIZ, TÜRKİYE İÇİN UZUN SÜRELİ BİR SÖZLEŞMENİN HABERCİSİ NİTELİĞİNDEDİR.”

Vural AK: “Bu anlaşmayı da geçen sene olduğu gibi Intercity olarak, devletimize yük olmadan, tüm sorumlulukları kendimiz üstlenerek tamamladık. Tüm dünyanın içinde olduğu bu zor dönemde gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma, Türkiye için uzun süreli bir sözleşmenin de habercisi niteliğindedir.”

“BİLET SATIŞLARI PANDEMİ’NİN SEYRİNE GÖRE NETLİK KAZANACAK.”

Hepimizin asıl merak ettiği soruya geldik; Yarış seyircili mi olacak?Bu soruya da Intercity Istanbul Park’ın sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Vural AK: “Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birine sahibiz, halkımızın ve yabancı misafirlerimizin bu heyecana ortak olmasını biz de çok istiyoruz. Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde en kısa sürede biletleri satışa çıkarmayı planlıyoruz. Yarışın gerçekleştirileceği tarihe baktığımızda, yarış için ülkemizi ziyaret edecek yabancı misafirlerin turizme de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sadece yarış ekiplerinin bile ekonomimize milyonlarca dolarlık katkı sağladığı Formula 1 organizasyonu, yabancı izleyicilerin de gelişi ile önemli bir döviz girdisine imkan sağlayacaktır”

         Paylaş ya da Gönder

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.
NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Çağatay Kır

1999 yılında Adana'da doğdum. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 3. sınıf öğrenciyim. NFFormula 1 ile yönetici pozisyonunda ilgileniyorum.

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu