Futbol

Ne Olacak Cimbom’un Hali? | Kayserispor – Galatasaray Maç İncelemesi

Sezona yeni bir yapılanma ve sistemle giren Galatasaray, bugün hem kendi kötü oyunu hem de Kayseri’nin akıllı oyunuyla sahadan silinecek kadar kötü bir performans sergileyerek açıkçası ağır bir yenilgi aldı. Sahadaki oyuncular, sanki bir seçme kadrosu oluşturulmuş ve birbirleriyle ilk defa oynayan bir takımmış gibi oynadılar. Çok çabuk bozulan ve oyun düzeni olmayan bir maç çıkardı Galatasaray. Bir önceki Alanyaspor maçında da görüldüğü üzere oyunculara biraz zaman vermek gerekebilir ancak bu kadar da kötü bir oyun beklenemez.

Galatasaray’ın oyunu üzerinde belli başlı can alıcı noktalar var ve rakip takım hocaları o noktalara baskı yaptığı an çok kolay bir şekilde çözülebilen bir takım haline geldi. Galatasaray sol beki van Aanholt’un defansif zaafiyetleri, ileri gittiğinde gelmemesi gibi etkenler Kayseri’yi o noktaya çalışma konusunda iştahlandırdı. Top çıkarırken merkeze iyi baskı yapan Kayserispor, Galatasaray’ı çözmekte başarılı oldu.

Maçın başlarındaki pozisyonlar eğer gol olsaydı daha rahat bir maç oynayabilirdi Galatasaray. Ancak, futbolda “olsaydı” gibi ifadelere yer yoktur. Sol bekte van Aanholt’un kötü oyunu, sağ bekte de mecburiyetten oynayan Yedlin derken Galatasaray’ın oradaki pas kalitesi oldukça düşüktü. Assunção’yu beğendim ama o da yeni bir oyuncu olduğu için biraz çaresiz kaldı. Hem Alanyaspor maçında hem de bu maçta görüldü ki önemli uyum sorunu yaşıyor Galatasaray.

Fatih Hoca ise geriye düştüğünde gemileri çok çabuk yakıyor ve arkasını hiç düşünmeden bir anda toplu oyuncu değişikliklerine gidiyor. Burada 5 değişiklik hakkının da önemli bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Hocalar 5 değişiklik hakkının hepsini kullanmak istedikleri zaman sahadaki oyun olumsuz etkileniyor. Ama zaten Galatasaray’da hiçbir yan değişikliğinin olumlu bir etki yaptığını görmedim diyebilirim. Bu maçta oyuna girmese bile Babel gibi, Ömer gibi oyuncuların faydadan çok zarar verdiğini açık görünüyor.

Hikmet Hoca için ise kendini geliştirdiğini ve gündeme dair teknikleri takip ettiğini kendisinden duyuyoruz. Bu oyuna kafa yoran teknik adamlardan. Galatasaray’ın eksik noktalarına akıllıca basarak bu maçtan galip çıkmasını bildi.

Galatasaray’da taraftar ve oyuncular arasında işler iyice gergin hale gelecektir. Oyun sonrasında mental olarak da çöküntü yaşanabilir oyuncular tarafında. Ancak, bu süreç iyi kontrol edilmeli, bakalım bu süreç nasıl yönetilecek.

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Doğukan Önal

         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu