Euroleague

Pau Gasol Formayı Giydi, Hedeflerini Açıkladı

25 Mart Perşembe günü, Barcelona Palau Blaugrana Spor Kompleksinin merkez sahasında Pau Gasol adına özel bir basın toplantısı düzenlendi. 40 yaşındaki deneyimli uzun forvet, yirmi yıllık bir aranın ardından 16 numaralı Barcelona formasını giydi ve içinde büyüdüğü kulübe geri dönüşüyle ilgili açıklamalar yaptı.

Törende yaptığı basın açıklamasında Gasol; Barcelona’ya geri dönüşünün arkasında yatan sebeplerden en büyüğünün, kulübe EuroLeague şampiyonluğunun kazanılmasında yardımcı olmak olduğunu söyledi:

“En büyük arzularımdan bir tanesi, umuyorum ki henüz kazanamadığım EuroLeague şampiyonluğunun kazanılmasına yardım edebilmem.”

Pau Gasol; 23 Şubat’ta, son transfer tarihinden birkaç gün önce, Barça ile imzalamış, 3 Mart’ta Barcelona’ya gelmiş ve o günden beri bireysel antrenmanlar ile rehabilitasyon sürecini devam ettirmişti. Son iki yıldır sol bacağındaki uzun vadeli sakatlıktan dolayı parkelere ayak basamayan İspanyol uzun, formuna ve maçlara dönüş tarihine dair sorulan sorulara da yanıt verdi:

“Taraftarlara ilgilerinden ve heyecanlarından dolayı teşekkür ediyorum. Umarım kupalarla buna cevap verebilirim. İyileşme sürecim üzerinde çok sıkı çalışıyorum. Saras, koç ekibi ve doktorlarla beraber yaptığımız geri dönüş planını takip ediyorum. Yanlış bir ümit vermek istemem ama doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum. Birkaç gün önce kendimde o ışığı gördüm ve şu anda rekabetçi bir biçimde geri dönmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Pau Gasol Formayı Giydi, Hedeflerini Açıkladı

Yaptığı açıklamalarda ailesine, taraftarlara, Barcelona kulübüne, koçlara ve takım arkadaşlarına özellikle teşekkür eden Pau Gasol; şu anki puan tablosunda birinci sırada bulunan ve şimdiden play-off’larda ev sahibi avantajını garantileyen Barcelona ile EuroLeague şampiyonluğu deneyimini tatmak istiyor.

“İyi performans göstermek için, buradan ayrıldığım gün olduğum kadar hırslıyım ve hevesliyim.”

         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Tuna Berk Çelik

Basketbol takipçisiyim. Bu konuda gözlemlediklerimi, okuduklarımı ve düşündüklerimi bu sitede bulabilirsiniz. Konum: Groningen, Hollanda Twitter: tunaberkc Instagram: tunaberkc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu