Futbol

Fenerbahçe’nin Artık Sol Kanat Beki Var | Altay – Fenerbahçe Maç İncelemesi

Maç kadrosu ile kamp kadrosu arasındaki en bariz fark Mesut Özil’di. Kasık ağrıları nedeniyle tedbir amaçlı kadrodan çıkarıldı. Umarım gerçekten sakatlanmıştır. Neden böyle diyorum? Yine bir Pereira – yıldız oyuncu çatışması yaşanmasını ne yönetim ister ne de Fenerbahçe taraftarı.

Takımda oyuna girip katkı yapabilecek tecrübeli olarak 2 oyuncu sayabiliriz. Biri Zajc diğeri de Mert Hakan. Samatta’yı saymadım, doğrudur. Benim gözümde forma giymesi şey gibi gözüküyor; futbolu kafasında bitirmiş erkek kombini. Umarım beni uzun dönemde yanıltır.

Maçın ilk yarısı itibariyle Fenerbahçe’de bir oyun kurucu eksikliği hissettim. Vitor Pereira’nın çoğu isteğini yerine getiriyor takım fakat uzun topların isabetsizliği, yapılan basit pas hataları oyunun ritminin düşmesine neden oluyor. Sosa ne kadar sazı eline almaya çalışsa da tercihleri ve pas hataları buna engel oldu.

Bright Osayi-Samuel… Fenerbahçe’nin bu zorlu döneminde forvetin arkasındaki ikiliden birisi olmayı başardı. İyi ki de oldu. Vitor Hocam baktı sağ bek olmuyor bundan attı ileri. Gole daha yakın ama biraz da uzak bir görüntü sergiliyor. Kendisi de ekledi maç sonu açıklamalarında: “Gol anlamında kendimi geliştirmem lazım. Vitor Pereira bunu çalışmamı ve bu pozisyonlarda olmamı istiyor. Oynadıkça gelişeceğim.” En azından farkında.

Geçen perşembe Helsinki yazımda dedim ki Ferdi elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor ve üstüne ekliyor da. Hollanda’da 10 numara oynayan bir futbolcunun sol kanat bekine evirilmesi kesinlikle teknik direktörün işidir. Ferdi, 2 lig maçında da sağ tarafını çok iyi kullanan Altay’a karşı çok iyi bir performans sergiledi. Defansına geldi, çizgisinden top aldı. Üstüne ileride kaybettiği topu hemen kapıp düzgün şık bir vuruşla golünü attı. Bitmedi, soldan ceza sahasına girip Valencia’ya asistini yaptı. Hayırlı olsun. Fenerbahçe’nin artık sol kanat beki var.

Yaşar Kemal Uğurlu’yu tebrik ederim. Muhteşem bir maç yönetti. Oyunu boş yere durdurmadı,  hafif sert pozisyonlarda düdüğüne gitmedi ve asıl önemlisi bunu her iki takım için de yaptı. Böylece maçtaki fiziksel mücadele arttı. Haliyle de seyir zevki yüksek bir maç izlettirdi.

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Muhittin Zengin

         Paylaş ya da Gönder

NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu