NBA

Dwight Howard’ın Rotası San Francisco mu; Güney California mı?

Kariyeri dibe çöken yıldızların başında geliyor Dwight Howard. 2010’ların başında kasırga gibi esen pivot, sezon başında kontratsız kalmasıyla birlikte bu sene neredeyse NBA’de oynayamayacaktı. Bu durum Los Angeles Lakers pivotu DeMarcus Cousins’ın ciddi sakatlığıyla değişti.

Golden State Warriors formasıyla ciddi bir sakatlık geçiren DeMarcus Cousins, sonrasında dahil olduğu Los Angeles Lakers’ta sol dizinin ön çapraz bağlarını yırtarak sezonu talihsiz bir şekilde sezonu kapamıştı.

Cousins yerine alternatif bir oyuncu arayışına giren Lakers Genel Menajeri Rob Pelinka, ligin veteranlarından Dwight Howard’a telefon açtı. Özellikle Orlando Magic zamanlarında ligin en dominant uzunlarından olmasına karşın kariyerinde şampiyonluk sevinci yaşayamayan Howard için yeni bir yüzük şansı doğmuştu. Alacağı bu yüzük, “bitti” denilen kariyerini yeniden ayağa kaldırabilirdi. Pek de fazla opsiyonu olmayan Dwight Howard, Los Angeles Lakers’ın teklifini kısa sürede kabul etti.

Lakers GM’i Rob Pelinka

İstenilen katkıyı vererek Los Angeles Lakers’ın şampiyonluğunda pay oynayan Dwight Howard, geçen seneye kıyasla taliplerini hayli arttırmış gözüküyor. Rob Pelinka, Howard’ı takımda tutmak istiyor. Ancak LeBron’un son demlerinde ikinci şampiyonluğu kovalamak isteyen Lakers, takıma üçüncü bir yıldız getirmek isterse maaş boşluğuna ihtiyacı olacak. Howard’ın şampiyonluğa verdiği katkı akabininde maaş artırımı talebi muhtemel. Duyumlar eski yıldızın da Los Angeles’ta kalmaya sıcak baktığı yönünde.

Dwight Howard kariyerinin son döneminde cebini doldurmayı düşünür ve Güney California’yı terk etmeye karar verirse en ciddi ilgiyi gösteren takım Golden State Warriors. Pivot pozisyonunda Marquese Chriss ile başlayan ve bench’ten Kevon Looney’i getiren Warriors’taki beş numara sıkıntısı bariz. Öte yandan Golden State Warriors cephesinin Howard’a verebileceği maaş ne kadar tatmin edici olur, soru işareti; çünkü San Francisco ekibi yıldızlarına hali hazırda yüklü paralar ödüyor:

  • Stephen Curry ($40.2 M)
  • Klay Thompson ($32.7 M)
  • Andrew Wiggins ($27.5 M)
  • Draymond Green ($18.5 M)

Hal böyle olunca Dwight Howard’a verilecek maaş, minimum kontratın sadece biraz daha üstüne çıkacaktır. Los Angeles Lakers, geride bıraktığımız sezonda takımı adına iyi işler Dwight Howard uğruna birkaç milyon dolar feda edecek mi, onu hep birlikte göreceğiz.

         Paylaş ya da Gönder

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.
NBA Maçlarının TV Programı, Skorlar ve Sonuçlar

Deniz Sarıaslan

NBA, NCAA & EuroLeague connoisseur / Instagram: @dnzsariaslan

Bu kategoride ilginizi çekecek başka yazılar da var... / Kaçırmayın.

2 Yorum

  1. San Francisco’nun California’da olması gerçeği dışında güzel bir yazı. Benim gönlüm de D12’in Lakers’ta kalarak bir yüzük daha almasından yana.

    1. Başlığa Güney California ibaresini eklemeyi unutmuşum, ikazınla birlikte düzeltmiş oldum 🙂 Lakers – CP3 birlikteliği tüm spekülasyonlara rağmen bana çok olası gelmiyor çünkü Rob Pelinka 35 yaşındaki Chris Paul için bu maaş yükünün altına girmek istemeyecektir bence. Dolayısıyla Howard’ın Lakers’ta kalışı bana olası geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu